info@e-oczyszczalnie.pl

tel. 604 774 990

 

Biologiczna oczyszczalnia ścieków Biodisc Kingspan  

 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków BioDisc występują w kilku typoszeregach- od BioDisc BA (max. 6 osób), aż do BioDisc BL (max. 150 osób). Wszystkie modele łączy monolityczny zbiornik, prostota konstrukcji oraz niewielka powierzchnia zabudowy oraz niskie koszty eksploatacji.  Zbiornik wykonany jest z GRP,- żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Jest to materiał odporny na agresywne środowisko, nienasiąkliwy oraz odporny na działanie sił gruntowych.
Pierwsze oczyszczalnie BioDisc zostały wyprodukowane w 1974 roku w Anglii i od tego czasu są cyklicznie unowocześniane i dopasowywane do potrzeb rynkowych.

Zasada działania

Ścieki z gospodarstwa domowego wpływają do osadnika wstępnego (1), gdzie w sposób mechaniczny następuje redukcja zawiesiny. Cząstki lżejsze wypływają na powierzchnię, cięższe opadają na dno tworząc osad. Pozbawiony frakcji stałej, ale biologicznie nieoczyszczony ściek, wpływa do pierwszej strefy biologicznej (2). Tu, na powoli obracających się tarczach narasta biomasa, która żyjąc konsumuje związki organiczne zawarte w ściekach. Podczyszczony ściek jest dawkowany poprzez system kubeczków do drugiej strefy biologicznej (3), gdzie następuje jego doczyszczenie. (4) Obumierająca błona biologiczna opadająca z tarcz osadza się w osadniku wtórnym. Wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika.
 

Ściek oczyszczony

Oczyszczalnie BioDisc zostały przebadane w notyfikowanym laboratorium zgonie z wymogami najnowszej normy PN-EN:12566-3, dzięki czemu istnieje możliwość zrzutu ścieku oczyszczonego do gruntu lub, po uzyskaniu niezbędny pozwoleń, do wód powierzchniowych jak rzeki, strumienie, jeziora.

Panel kontrolny

Do wszystkich przydomowych oczyszczalni ścieków BioDisc dostarczany jest elektroniczny panel kontrolny  wyposażony w cyfrowy wyświetlacz (1). Informuje on o prawidłowej pracy lub wystąpieniu potencjalnego błędu. Jego zaletą jest umiejętność diagnozy problemu poprzez wyświetlenie kodu błędu- np. brak zasilania, spalony bezpiecznik, awaria silnika.

Oczyszczalnie mogą być także dodatkowo wyposażone (opcja) w dodatkowy sygnalizator wizualny 

Wyposażenie dodatkowe

Oczyszczalnie ścieków BioDisc BA/BB występują także w opcji ze zintegrowaną pompownią ścieku oczyszczonego, dzięki czemu otrzymujemy dwa urządzenia w jednym przy małej powierzchni zabudowy i niskich kosztach eksploatacji.

Oczyszczalnie występują w trzech wersjach wysokościowych- w zależności od głębokości doprowadzenia ścieku (45cm, 75cm, 125cm). Istnieje jednak możliwość zastosowania dodatkowych nadstawek systemowych.

Instalacja

Urządzenia dostarczane są jako gotowe do instalacji jednostki wraz z pokrywą oraz cyfrowym panelem kontrolnym. 


Zadzwoń i dowiedz się więcej !

Korzyści:

  • Wysoka skuteczność potwierdzona badaniami zgodnie z PN-EN:12566-3+A2:2013
  • Mała powierzchnia zabudowy
  • Prosta konstrukcja
  • Cicha praca
  • Brak nieprzyjemnych zapachów
  • Niskie koszty eksploatacji, silnik mocy 50W
  • Brak sprężarek, dyfuzorów, elektrozaworów, filtrów
  • System detekcji awarii
  • Opcjonalna zintegrowana pompownia
  • Sprawdzona od 1974 roku technologia znana w Europie

Wiecej informacji w naszym dziale :

http://www.e-oczyszczalnie.pl/pobierz.html

 

CMS Web design - Tworzenie stron www