info@e-oczyszczalnie.pl

tel. 604 774 990

 

Biologiczna oczyszczalnia ścieków BioPura /BioFicient  Kingspan  

 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków Biopura/Bioficient występuje w typoszeregach- do 4, 6 i 10 osób. Wszystkie modele łączy monolityczny, bardzo mocny grubościenny zbiornik wykonany w technologii rotomouldingu, technologia oczyszczania, niewielka powierzchnia zabudowy oraz dyskretna instalacja.  W oczyszczalniach Biopura 4 i 6 występuje tylko jeden, zielony, estetyczny otwór włazowy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników właz zamykany jest na 2 zamki.

 

Zasada działania

Oczyszczanie ścieku rozpoczyna się od osadnika wstępnego, gdzie gruboziarniste elementy stałe osadzają się na dnie zbiornika, zatrzymane zostają tłuszcze, a proces wspomagają bakterie beztlenowe- denitryfikacyjne. Pozbawiony większości frakcji grubej ściek przepływa do pierwszej części tlenowej, gdzie odbywa się jego napowietrzanie oraz w naturalny sposób wytworzenie osadu czynnego. Osad czynny jest kumulowany na znajdującym się w oczyszczalni złożu fluidalnym z tworzywa tworząc stabilną biomasę. Biomasa w naturalny  sposób oczyszcza ściek z substancji organicznych oraz chemicznych. Dalej, podczyszczony ściek przepływa do drugiej części tlenowej, gdzie w analogiczny sposób następuje jego doczyszczenie. Końcowym elementem jest osadnik wtórny, który zatrzymuje obumarłą biomasę. W celu dodatkowego wzmocnienia procesu biomasa cyklicznie recyrkulowana jest z osadnika wtórnego do osadnika wstępnego. Oczyszczone ścieki są odprowadzane poza oczyszczalnię poprzez odpowiednio zaprojektowany króciec odpływowy.

 

Ściek oczyszczony

Oczyszczalnie Biopura zostały przebadane w notyfikowanym laboratorium zgonie z wymogami najnowszej normy PN-EN:12566-3, dzięki czemu istnieje możliwość zrzutu ścieku oczyszczonego do gruntu lub po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń do wód powierzchniowych jak rzeki, strumienie lub jeziora.

 

Recyrkulacja

W oczyszczalniach ścieku Biopura zastosowano układ recyrkulacji osadu. Rozwiązanie zwiększa skuteczność oczyszczania w przypadku braku stałego dopływu ścieku.

 

Niskoprofilowy zbiornik

Pojedynczy zbiornik jest wykonany z polietylenu w technologii rotomouldingu. Został zaprojektowany tak, aby maksymalnie ułatwić i przyspieszyć prace instalacyjne nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych. 

Grube ścianki zbiornika oraz specjalna ożebrowana konstrukcja pozwala na wykonanie przyłączenia rury ze ściekiem nawet na 150cm od poziomu terenu! 
Udzielamy aż 20 lat gwarancji na jego szczelność.

 

Wyposażenie

W skład wyposażenia standardowego wchodzi :

 • wyposażony zbiornik, 
 • właz A15 z tworzywa,
 • sprężarka ze sterowaniem,
 • zabudowa sprężarki oraz elementy linii napowietrzającej. 

W wersji podstawowej- bez nadstawki, możliwość zagłębienia przyłącza to 50-80cm.

Wyposażenie dodatkowe

W przypadku instalacji rury dopływowej głębiej niż 80cm możliwe jest dokupienie dodatkowej nadstawki zwiększającej możliwość zagłębienie rury doprowadzającej ściek.

Za dopłatą istnieje możliwość zamówienia oczyszczalni Biopura z unikatowa szafką z polietylenu na urządzenia sterujące oraz napowietrzające.

 

Instalacja

Urządzenia dostarczane są jako gotowe do instalacji jednostki wraz z włazem, sterowaniem oraz zabudową sprężarki. 

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

 

Korzyści:

 • Wysoka skuteczność potwierdzona badaniami zgodnie z PN-EN:12566-3+A2:2013
 • Wysokosprawna technologia fluidalnych złóż biologicznych
 • Mała powierzchnia zabudowy
 • Estetyczna instalacja- pojedynczy właz (Biopura 4/6)
 • 4 komorowa konstrukcja
 • Dwie strefy tlenowe- większa odporność na małe dopływy ścieku
 • Bardzo mocny, grubościenny zbiornik
 • Usuwanie osadu raz w roku (Biopura 4/6)
 • Możliwość zagłębienia przyłącza do 150cm

 

WIĘCEJ INFORMACJI W NASZYM DZIALE :

http://www.e-oczyszczalnie.pl/pobierz.html

CMS Web design - Tworzenie stron www